• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Правила в'їзду в Україну та в Чеську Республіку
Опубліковано 16 березня 2021 року о 10:58

Інформаційна сторінка для туристів та відвідувачів, які повертаються в Україну з-за кордону: https://visitukraine.today/ua

На вказаному сайті розміщено інформацію про перетин українського кордону та обсервацію/самоізоляцію, адреси лабораторій, що мають право проводити тест на коронавірус, а також посилання на скачування додатку "Дій вдома". 

Щоб дізнатися правила в'їзду громадян України до інших країн включно з Чеською Республікою, радимо користуватися мапою подорожуючого, розробленою МЗС України: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/, яку регулярно оновлюють українські консули. 

Хто має право на в'їзд до Чеської Республіки?

- Іноземці, які мають дозвіл на тимчасове перебування більше 90 днів (довгострокову візу або дозвіл на довгострокове проживання) або дозвіл на постійне проживання в Чехії;

- Іноземці, яким була видана робоча чи сезонна віза після поновлення візової діяльності консульства Чеської Республіки влітку 2020 р.;

- іноземці, які мають D/VR візу, тобто довгострокову візу з метою отримання дозволу на проживання;

- іноземці, що мають дозвіл на проживання в одній із країн ЄС, що включена до списку країн із незначним поширенням коронавірусу;  

- чоловік або дружина громадянина ЄС за спеціальними правилами. 

Повний перелік категорій осіб, яким дозволено в'їзд на територію Чеської Республіки, розміщено на сайті Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки. 

Якщо у Вас є якісь питання щодо цих правил, будь ласка, зв'яжіться з [email protected] або зайдіть на сторінку МВС Чехії: https://bit.ly/33vinV


Чи можна приїхати до Чеської Республіки по безвізу?

Ні, не можна. Це категорично заборонено Захисними заходами, виданими урядом Чеської Республіки: https://bit.ly/31kQX2e 


Чи дозволений транзит через територію Чеської Республіки? 

Дозволено транзит до місця постійного проживання з перебуванням на території Чехії максимально протягом 24 годин:

 1. В разі, якщо громадянин України перед в’їздом на територію Чехії перебував понад 12 годин в країні, яка належить до «червоної зони» (Україна належить до «червоної зони») і при цьому має дозвіл на проживання в одній із держав ЄС, транзит дозволяється за умови наявності ноти Посольства України в Чехії (якщо громадянин повертається в Україну) або ноти посольства країни призначення в Чехії (якщо громадянин прямує до держави ЄС, в якій має дозвіл на проживання). Для надсилання відповідної ноти звертайтеся письмово до Посольства України в Чеській Республіці: [email protected].  
 2. Якщо транзит здійснюється авіаційним транспортом в аеропорту м. Прага:

В разі, якщо приліт відбувається до Терміналу 1 (для країн, які не входять до Шенгенської зони, зокрема, з України), а відліт – з Терміналу 2 (для країн, які входять до Шенгенської зони), то ця ситуація трактується як в’їзд до Чехії (оскільки при переході між терміналами пасажири проходять паспортний контроль) і допуск здійснюється в порядку, передбаченим в зазначеному вище пункті 1.

В разі, якщо приліт здійснюється до Терміналу 1 (для країн, які не входять до Шенгенської зони, зокрема, з України), а відліт також з Терміналу 1 – до країн з-поза Шенгенської зони, то пасажири при переході між гейтами в межах одного терміналу не проходять паспортний контроль і не вважаються такими, що в’їхали на територію Чехії, а отже можуть безперешкодно продовжувати подорож до країни призначення за умови наявності дозвільних документів на в’їзд до неї.


Чи можливо приїхати до Чехії на термінове лікування?

В’їзд у виняткових випадках (смерть близьких осіб, супровід хворих тощо) дозволяється виключно за клопотанням Посольства України в Чехії за 24 години до моменту в’їзду на територію Чехії. Для отримання відповідної інформації звертайтеся письмово до Консульства України в Брно: [email protected] .


Які правила в'їзду до Чеської Республіки?

Усі особи (включно з громадянами ЧР), за винятком зазначених категорій (працівники міжнародних транспортних служб, громадяни ЄС та іноземці з дозволом на постійне або довгострокове  проживанням в ЄС, особи які знаходяться у транзиті через ЧР тривалістю до 12 год, дипломати та посадові особи міжнародних організацій, зареєстровані в МЗС ЧР, якщо їхнє перебування у ЧР не перевищує 14 днів та діти віком до 5 років), які протягом останніх 14 днів перебували понад 12 годин на території країн, які не входять до списку країн із низьким ризиком зараження COVID-19, включаючи Україну, згідно пункту I./2. Захисного заходу відтепер повинні:

 

 1. Перед в'їздом на територію Чеської Республіки повідомити про це відповідну крайську гігієнічну станцію, заповнивши електронну Форму про прибуття - див. www.prijezdovyformular.cz.
 2. Надати підтвердження повідомлення під час прикордонного контролю або контролю дозволу на проживання.
 3. Негайно (та не пізніше ніж протягом 5 днів після в’їзду на територію ЧР) пройти на території ЧР тест RT-PCR за свій рахунок.

Відтепер про прибуття на територію має повідомлятися заздалегідь, тобто до фактичного в’їзду на територію, шляхом заповнення електронної форми через Інтернет, а підтвердження про виконання цього повідомлення надається у  роздрукованій формі під час прикордонного контролю / контролю дозволу на проживання.

 

Контакти санепідеміологічної (гігієнічної) станції в Вашому регіоні можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3fqiULk 

Адреси лабораторій у Чехії, де можна зробити тест: https://bit.ly/39RTaX3 

 • До моменту надання результатів цього тесту іноземець не зможе на території ЧР займатися роботою, виконанням підприємницької чи іншої подібної діяльності або освітою у навчальних закладах.

 Іноземці, які перебували понад 12 годин упродовж останніх 14 днів на території країн, що не належать до держав із низькими показниками захворювання на коронавірус та прибули до Чехії з метою працевлаштування чи навчання (студенти й педагоги), зобов’язані за власний кошт зробити другий RT-PCR тест на наявність SARS-CoV-2 через 14 днів після в’їзду на територію Чехії. Це не стосується окремих громадян, яким в індивідуальному порядку органом охорони здоров’я були призначені інші карантинні обмеження. До отримання результатів другого тесту на наявність SARS-CoV-2 діє обмеження на пересування іноземців, за винятком відвідання магазинів для забезпечення необхідних потреб життєдіяльності, піклування про дітей та тварин, поповнення засобів пального; відвідання медичних закладів чи установ, що надають соціальні послуги; поїздки з метою вирішення невідкладних питань у державних установах; повернення до місця проживання.

Які правила повернення з Чехії в Україну для громадян України, що проживали останні 14 днів у Чехії?

З 10 серпня Україна повернула Чеську Республіку до "зеленої зони". Це означає, що при в'їзді в Україну громадянам Чехії та українцям, що перебували на території Чехії понад 72 години, не потрібно робити тест та проходити самрізоляцію. 

Повний список країн: https://moz.gov.ua/article/news/informacija-schodo-kilkosti-aktivnih-vipadkiv-covid-19-na-100-tis-naselennja-stanom

Більше інформації про в'їзд в Україну: https://visitukraine.today/ua 


Хто має право залишатися в Чехії до 16 вересня після прострочення документів?

Продовження терміну дії дозвільних документів на працевлаштування в Чеській Республіці до 16 листопада.

24 серпня Уряд Чеської Республіки прийняв рішення № 875 про продовження терміну дії віз іноземних працівників, що мають короткострокові робочі або сезонні візи, сезонні робочі візи понад 90 днів та спеціальні робочі візи й виданий на основі візи дозвіл на працевлаштування в Чеській Республіці. Іноземці, які укладуть чи продовжать із роботодавцем трудовий договір, термін дії якого закінчиться в період між 12 березня та 16 листопада 2020 р., можуть продовжувати працювати до 16 листопада 2020 р. й зобов’язані залишити територію Чеської Республіки не пізніше 16 листопада 2020 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux