• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Доставлення за кордон паспорта, оформленого в Україні
Опубліковано 03 березня 2023 року о 09:20

Шановні громадяни, інформуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 р. № 1220 були внесені зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК).

Так, у період дії воєнного стану зокрема передбачена можливість та порядок пересилання закордонного паспорта та ID картки з місця замовлення в Україні у територіальному органі/підрозділі ДМС України до закордонної дипломатичної установи (ЗДУ). Заявники-громадяни України, які висловили бажання отримати ПГУВК та ID картки , оформлені раніше у територіальному органі/підрозділі ДМС України мають виконати наступне:

1. Заявник особисто звертається до ЗДУ із Заявою про видачу закордонного паспорт  а, що вже оформлений в ДМС. Потрібно мати з собою оригінал та копію документа, що посвідчує особу громадянина України. (Внутрішній паспорт громадянина України, закордонний паспорт, свідоцтво про народження для дитини до 16 років, тощо). При заповненні заяви необхідно обов’язково вказати дату, коли подавали документи та орган ДМС на території України, в якому оформляли закордонний паспорт.

2. Коли закордонний паспорт надійде до ЗДУ – заявник отримає  смс-повідомлення.

Слід враховувати, що ПГУВК буде доставлятися дипломатичною поштою, через Міністерство закордонних справ України та термін доставки становитиме більше ніж  3 місяці (враховуючи особливості ситуації в Україні та дію режиму військового стану).

Подати таку заяву можна  в порядку живої черги в понеділок, середу та п’ятницю з 08:30 до 12:00, видача отриманих з ДМС готових паспортів буде здійснюватися в понеділок, середу та п’ятницю з 14.00 до 15.00 . Додаткова інформація буде надіслана в смс-повідомленні, після прибуття паспорта до Консульства.

За рахунок коштів заявника можуть бути надіслані паспортні документи до закордонних дипломатичних установ міжнародним експрес-відправленням DHL Express.

 1. Звернутися Консульства на території консульського округу якої ви перебуваєте, з документом, що посвідчує особу та письмовою заявою ( .docx , 16.99 Кб ) 

  • 👉Зверніть увагу! Заява адресується саме територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС (а не дипломатичній установі), який оформив ID-картку чи закордонний паспорт. Перелік територіальних органів: Територіальні органи :: Державна міграційна служба України (перелік територіальних підрозділів доступний на сторінці обраного територіально органу).

 2. До заяви слід долучити квитанцію про оплату такої послуги міжнародним кур’єрським експрес-перевезенням DHL Express, оформлену через портал https://dhlportal.com.ua.

  • 👉Зверніть увагу! Для здійснення оплати зі сторінки DHL вас буде переадресовано на платіжний сервіс Portmone. Під час заповнення форми оплати на сторінці Portmone у першому ж полі (вище поля з зазначенням імені) слід навести інформацію для ідентифікації платежу. У вашому випадку це буде серія та номер/номер документа, на підставі якого здійснювалося оформлення паспорта у ДМС (номер вашого внутрішнього паспорта, або номер свідоцтва про народження дитини)

 3. Очікувати запрошення до закордонної дипломатичної установи для отримання вашого документа.

  • 👉Зверніть увагу! При отриманні документа у закордонній дипломатичній установі консул надасть вам для підпису два примірники акту приймання-передачі, копію заяви-анкети.


Якщо ви користувач застосунку Дія, дізнатися назву органу ДМС, на адресу якого слід писати заяву про пересилання паспортного документа за кордон, дуже просто.

Такі документи (оформлені в Україні, але ще не отримані) вже доступні у стеку документів вашого застосунку Дія. 

Якщо ви раптом забули, яким підрозділом було оформлено документ, слід обрати його у стеку документів застосунку Дія, натиснути піктограму “...” та обрати у меню “Повна інформація”. У графі “Орган, що видав” буде зазначено код підрозділу ДМС з 4-х цифр.

На сторінці ДМС Коди терпідрозділів :: Державна міграційна служба України (dmsu.gov.ua) слід ввести цей код та дізнатися назву підрозділу, яку слід зазначати у заяві.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux