• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Інші запитання
Опубліковано 17 серпня 2021 року о 11:52

Посвідчення факту, що особа є живою (ідентифікація особи для призначення (поновлення) пенсії)


Посвідчення факту, що особа є живою, що, зокрема необхідно для призначення (поновлення) пенсії, належить до нотаріальних дій, які надаються консульською установою України. На підтвердження факту, що особа є живою, консулом видається відповідне свідоцтво.

УВАГА! Посвідчення факту, що особа є живою, відбувається винятково за умови особистого звернення громадянина України до відповідної консульської установи.

Перелік документів

Для отримання послуги необхідно звернутися особисто у понеділок, вівторок, середу або п’ятницю з 8.30 до 12.00, маючи при собі:

- Заповнена заява ( .doc , 28.67 Кб )  (також можна заповнити в Консульстві)

 • чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та його копію;
 • документ, що посвідчує адресу реєстрації в Україні (копія внутрішнього паспорта 1 сторінка та сторінка  з пропискою України, або копія довідки про реєстрацію місця проживання як окремий документ);
 • довідка з місця проживання в Чеській Республіці із адресою реєстрації оригінал+копія (довідка з міграційної поліції або договір оренди житла);
 • сплатити консульський збір в розмірі 448 чеських крон. (в Консульстві можна сплатити збір банківською карткою)

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в дипломатичних установах України?

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до 90 днів з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

Я вийшла заміж за громадянина ЧР та взяла його прізвище. В Україні оформила паспорт громадянина України та код платника податку на нове прізвище. Як мені запишуть нове прізвище при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Відповідно до порядку заповнення паспорта/проїзного документа дитини, документ заповнюється відповідно до вимог, визначених частиною 1 документа Міжнародної організації цивільної авіації 9303.

Написання відомостей у зоні візуальної перевірки виконується українською мовою і через скісну лінію латинськими літерами за відповідністю українському алфавіту (таблиця додається).

На письмове прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави.

У цьому зв’язку Ваше прізвище буде написано українською мовою та латинськими літерами. Написання гачків та довгот у паспорті громадянина України для виїзду за кордон не передбачено.

Таблиця транслітерації

А а - A a   

 

Н н - N n     

 

Б б - B b   

 

О о - O o     

 

В в - V v   

 

П п - P p     

 

Г г - H h   

 

Р р - R r     

 

Ґ ґ - G g   

 

C c - S s     

 

Д д - D d   

 

Т т - T t     

 

Е е - E e   

 

У у - U u     

 

Є є - Y e

ie   

на початку слова

в інших позиціях

Ф ф - F f     

 

Ж ж - Zh zh 

 

Х х - Kh kh   

 

З з - Z z   

 

Ц ц - Ts ts   

 

И и - Y y   

 

Ч ч - Ch ch   

 

І і - I i   

 

Ш ш - Sh sh   

 

Ї ї - Y i

i       

на початку слова

в інших позиціях

Щ щ - Shch shch

 

Й й - Y     

i

на початку слова

в інших позиціях

ь

еквівалент  відсутній

К к - K k   

 

Ю ю – Yu

iu

на початку слова

в інших позиціях

Л л - L l   

 

Я я – Ya

ia

на початку слова

в інших позиціях

М м - M m

 

' (апостроф)

еквівалент

відсутній


Під час туристичної подорожі втрачено паспортні документи. Куди в першу чергу слід звернутися?

У разі втрати документів в Чеській Республіці необхідно звернутися до найближчого відділення поліції у справах іноземців, а в неробочий або святковий день – до найближчого відділення поліції ЧР та повідомити про втрату. Згадані компетентні органи зафіксують факт втрати документа та видадуть відповідне підтвердження з яким необхідно звернутися до Консульства України в м.Брно або Посольства України в Чеській Республіці.

Адреси відділень поліції у справах іноземців в ЧР знайдете за цим гіперпосиланням: http://www.policie.cz/clanek/oddeleni-pobytovych-agend.aspx

Не вдається відкрити та роздрукувати заяву анкету на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну. Можете підказати як це зробити?

Заяву-анкету можна переглянути та роздрукувати за допомогою програми Adobe Reader.

Я перебуваю на постійному консульському обліку в Консульстві України в місті Брно. Нещодавно змінив місце проживання. Яким чином повідомити дипустанову про такі зміни?

Для того, щоб змінити персональні дані або адресу проживання у обліковій картці необхідно заповнити відповідну заяву про зміну персональних даних.

До заяви необхідно додати копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон та копію дозволу на проживання в ЧР з адресою реєстрації (штамп в паспорті з місцем реєстрації в ЧР, біометрична картка, «průkaz o povolení k pobytu» тощо).

Заяву та копії документів можна надіслати поштовим зв’язком на нашу адресу: Konzulat Ukrajiny, Barvičova 56, 60200 Brno.

Який нормативний документ регулює порядок виїзду з України неповнолітніх громадян України та у яких випадках потрібен дозвіл батьків на виїзд дитини з України за кордон, а у яких не потрібен?

Порядок перетинання державного кордону України неповнолітніми громадянами України регулюється Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (далі - Правила).

Відповідно до п.4 Правил, виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий  з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

- у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

а) свідоцтва про смерть другого з батьків;

б) рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;

в) рішення суду   про   визнання   другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

г) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

д) рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

е) довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135  Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Для реєстрації шлюбу в Чеській Республіці органи реєстрації актів цивільного стану вимагають підтвердження про шлюбну спроможність. Чи видається Консульством такий документ, який термін його оформлення та яка сума консульського збору?

Так, це заява особи про те, що вона станом на цей час не перебуває у зареєстрованому шлюбі (заява про шлюбну спроможність), підпис якої засвідчено в установленому порядку консульською посадовою особою.

Така дія вчиняється у Консульстві. Вам необхідно зареєструватись онлайн за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application З собою слід мати оригінал та копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон, підтвердження про реєстрацію в ЧР, свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду у випадку, якщо раніше перебували у шлюбі.

Сума консульського збору складається з послуг  засвідчення підпису на заяві, які можна переглянути у розділі Тарифи консульського збору.

Для оформлення неповнолітній дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон органи міграційної служби України вимагають згоду другого з батьків на його оформлення. Чи можливо отримати такий документ у консульському відділі, який термін його оформлення та яка сума консульського збору стягується?

Така дія вчиняється у консульському відділі. Вам необхідно зареєструватись онлайн за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application 

З собою слід мати оригінал та копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон та підтвердження про реєстрацію в ЧР, копію свідоцтва про народження дитини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux