• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Щодо порядку реалізації виборчого права громадян, які тимчасово або постійно проживають за кордоном
Опубліковано 20 вересня 2018 року о 14:22

Шановні громадяни України! У зв’язку з підготовкою до президентських та парламентських виборів, які мають відбутися в Україні в 2019 році, нагадуємо про порядок реалізації Вашого виборчого права. На сьогодні чинним законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України. Так, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може: у зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу) особисто подати до Консульства України в Брно заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру); або звернутися особисто для постановки на консульський облік. безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії відповідної закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців не пізніше як за п’ять днів до дня голосування. Радимо при поданні заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі попередньо перевіряти своє включення до Реєстру та виборчу адресу. Дізнатися, чи включений громадянин до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації. Просимо слідкувати за інформацією, яка розміщуватиметься на веб-сторінці Консульства України в Брно, та звертатись з питань забезпечення своєї участі у виборчому процесі заздалегідь.

Шановні громадяни України!

У зв’язку з підготовкою до президентських та парламентських виборів, які мають відбутися в Україні в 2019 році, нагадуємо про порядок реалізації Вашого виборчого права. На сьогодні чинним законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.

Так, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

 1. у зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу) особисто подати до Консульства України в Брно заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру); або звернутися особисто для постановки на консульський облік.

 2. безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії відповідної закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.

Радимо при поданні заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі попередньо перевіряти своє включення до Реєстру та виборчу адресу. Дізнатися, чи включений громадянин до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Просимо слідкувати за інформацією, яка розміщуватиметься на веб-сторінці Консульства України в Брно, та звертатись з питань забезпечення своєї участі у виборчому процесі заздалегідь.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux