Консульство України в Брно

, Київ 01:06

Вшанування пам’яті Героїв Крут

27 січня 2017, 21:46

Майже сто років тому - 29 січня 1918-го нерівний бій біля невеликого містечка на Чернігівщині, хоч і не врятував Київ від захоплення більшовиками, проте став символом самопожертви українських юнаків. 

29 січня в Україні відзначатиметься 99 річниця Бою під Крутами - бою, що відбувся 29 cічня 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

У цьому нерівному бою, що тривав 5 годин між чотирьохтисячним  підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів 1-ї Української військової школи і козаків "Вільного козацтва", що нараховував лише близько чотирьохсот  осіб, захисники української державності призупинили наступ противника та здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.

Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова довелося вже не залізничним шляхом, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

З нагоди цієї події 29 січня 2017 р. о 14.00 в Празі на Ольшанському кладовищі відбудеться покладання квітів до могил професора Костя Лоського, який є батьком Героя Крут Ігора Лоського, засновників ОУН професора М.Вікула та інженера Василя Виноградника, учасників Української революції 1917-1921 років.

Зустріч перед входом до Ольшанського кладовища о 14.00.

Останні новини

Спеціальний показ документального фільму "Зима у вогні. Боротьба України за Свободу" в Американському культурному центрі в Празі | 16 лютого, 17:01

15 лютого в Американському центрі у Празі за участю послів США, Нідерландів та України, іноземних дипломатів, журналістів та чеської громадськості відбувся спеціальний показ документального фільму «Зима у вогні. Боротьба України за свободу» (Winter on Fire. Ukraine’s fight for freedom), який свого часу був номінований на премію «Оскар».

Ke správnému označování území Ukrajiny dočasně okupovaných Ruskou federací | 06 лютого, 16:00

Velvyslanectví Ukrajiny v České republice vyjadřuje své znepokojení nad skutečností, že některé nakladatelství České republiky vytváří kartografickou produkci, na níž jsou části území Ukrajiny, zejména Autonomní republika Krym a rovněž části Doněcké a Luhanské oblasti, označovány jako území Ruska anebo „sporná území“, což vytváří falešný dojem, že tato ukrajinská území patří Rusku.

В Празі вшанували пам'ять видатного українця Івана Пулюя | 04 лютого, 18:53

Дипломати Посольства України в Чеській Республіці спільно з представниками української та чеської  громадськості Праги 4 лютого поклали квіти на могилу всесвітньо відомого вченого та винахідника Івана Пулюя з нагоди 100-річчя від дня його смерті та 173-ї річниці від дня народження.